christianakeach2 christianakeach2
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve oranges cost $2.00. At the same rate, how many oranges can be bought for $5.00?

Respuesta :

AnIdiotLul
AnIdiotLul AnIdiotLul
  • 11-12-2020

Answer:

30 oranges can be bought

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how is german unified during revolution in britain,?
Decide if this function is a polynomial function. If so, write it in standard form, classify by degree and number of terms and state the leading coefficient. **
What is the smallest scale increment of the ruler shown in fig. 4, above? What is the length of the line above the "Klump" scale in Figure 4, above? How much un
What do scientists use to determine the temperature of a star? A. thermometer B. distance from Earth C. composition D. color
If 100 units of a product cost $5,000 and 200 units cost $8,000, what is the incremental cost per unit of the second 100 units? _______ million
Every morning, Anthony reads the comics page of the paper first what is the verbs
Plz answer both questions I have more on my hw and I’m in a rush rn
4 1/2 + 3 3/4 _ 5 1/8
A meiotic division produces____daughtercells
What is 7,000 multiplied by 1/10 as a mixed number