pokemonmaster101
pokemonmaster101 pokemonmaster101
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Please help :))))

its consumer math

Please help its consumer math class=

Respuesta :

notrnick
notrnick notrnick
  • 12-04-2018
$2.56 * 15 gallons = $38.4 (total)

2 person split = $38.4 / 2 = $19.2/person


another friend = +1
$38.4 / 3 = $12.8

each person saves = $19.2 - $12.8 = $6.4/person

i hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Distance decay is MOST closely associated with which geographical concept? Cartography Distortion Physical geography Relative scale Spatial interactions plzzz
A hiker takes her dog along on a camping trip is a conflict or not
Why do you think stories were told on Greek pottery or other artworks?
A store sells rope by the meter. The equation p=0.8L represents the price p (in dollars) of a piece of nylon rope that is L meters long. How much does the nylon
geometry geometry geometry
Mario wants to make his document accessible to technology users. He first needs to access the Accessibility Checker. He can do this by clicking the _tab. Next,
PLEASE HELP 5 POINTS PLUS BRAINIEST​
What is the sum of 12 1/4 and it’s additive inverse?
Using the ideas you previously wrote in your Compare and Contrast Organizer on the two helpers, you will write the introduction paragraph of your compare and co
What is the answer to X(x+7)