skyler34 skyler34
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Clarie is buying bananas cost 75 cents a pound and 4 bananas weigh about one pound about how many bananas can clarie by for $2.25?

Respuesta :

San06
San06 San06
  • 12-04-2018
she can buy 12 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Assets are equal to
The term "Bantu" refers to what?
WILL GIVE BRAINLIEST!!!HELP ASAP!!! Match the example to the stage of natural language acquisition. STAGES: telegraphic stage adult-like overgeneralization sile
who was Thomas Jefferson and what was his contribution toward the development of the united states government
what is the scientific definition of Beaker Tongs
Susan will rotate triangle  ABC 180°about one of the labeled points. Susan says, "The image will not touch the pre-image at all." Which points could be her cen
Which of the following is not an example of thoughtful message encoding?
when should people become interested in wellness? why?
who was george rodriguez
what is the value of the expression when p = 7? 9p-7 A. 12 B.27 C.36 D.60