bethanydavidson9634 bethanydavidson9634
  • 10-04-2018
  • Mathematics
contestada

M and M, Inc. produces a product that has a variable cost of $4.20 per unit. The companys fixed costs are $45,600.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-04-2018
Let the number of products be x.

Total cost = 45600 + 4.2x
Answer Link

Otras preguntas

All Sumerian cities built ziggurats the same size. A. True B. False
Help on solving for x
how far did the mongol empire extend
sophia has 3 pink tulips and 3 white tulips. what fraction of Sophia's tulips are pink
I need help on a math problem . Thanks A BILLION BRAINLY STUDENTS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1) evaluate the expression 5x+6 for x =-2(whole #) 1/5 KEY # = num
Help on solving for x
How did most colonists earn a living?
What invention sparked the beginning of the Renaissance period?
Is (5,-4) a solution to the linear inequality 2x - 3y is less than or equal to 7
where is the irony in the quote "fail not our feast" from act 3 scene 1 in Macbeth?