billis28482
billis28482 billis28482
  • 12-03-2018
  • Mathematics
contestada

Help pls I don’t get it

Help pls I dont get it class=

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 12-03-2018
68.40 divide 6 = 11.4

41.80 divided 4= 10.45
Plan B is lower fee per lesson
Answer Link
karma13
karma13 karma13
  • 12-03-2018
Plan B. You have to find the unit rate which would be 68.4/6 for plan A, which would be $11.40 per piano lesson, and 41.8/4, which would be $10.45 per lesson. So, plan B is cheaper.
Answer Link

Otras preguntas

help me please its due tmrw!
helppppppp plzzzzzzzzzzzzzzzzz
Please last one I promise I need help figuring this out I have been stuck on it for a while I will mark the person that gets the correct answer a brainliest per
Which is a positive effect of wildfires?
2kg 300g - 375g help
what is the mass percentage for copper ?
What is the equation of the line that passes through the point (6,1) and is parallel to the line x+3y=15Please help!!!
Solve the following inequality. -5p<-16 Which graph shows the correct solution? O 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 + + + + 3
Describe how the rotation of Earth around its own axis and its revolution around the sun affect sunrise and sunset? Explain why will this be different from oute
At the Santa Barbara fishing hole, people come from all around to catch fish to sell at the fish market.The total number of fish caught is F= 10x−x2 where x is