hannah100
hannah100 hannah100
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

what is $11.49 for 3 packages

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2016
The unit rate for each package would be $3.83 because $11.49 divided by 3 equals $3.83
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$11.49/ 3 packages= $3.83/package

The final answer is $3.83/package~
Answer Link

Otras preguntas

Miss Lemar has 5 to 1/4 pounds of dried fish food she will put equal amount of food do three containers how much fish food will be in each container
Some politicians are easily corrupted if someone with a special interest ____ them with money. a. comprises b. implies c. mandates d. plies
70 cm is what percent of a meter?
What happened as a result of the Second Great Awakening?
the recipe calls for 2 3/4 cups of tomatoes how many cups of tomatoes written as a fraction greater than one are used in the recipe
how did Blackwell feel when she encountered obstacles to becoming a doctor
how did the silk wall affect life in ancient china?
What poetic technique does Henry wadsworth Longfellow use in this excerpt from the poem "the Day Is Done"? A. Assonance B. Enjambment C. Iambic pentameter D. C
Traditionally, the people of Central Asia are ________________. a. agricultural c. Muslim b. nomadic d. all of the above Which river begins in the Pamirs? a. I
An observation which requires measurement is called: