superxeddie superxeddie
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.55 pounds cost 11.25?

Respuesta :

Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$11.25/ 1.55 pounds= $7.26/pound.

The unit rate for a piece of cheese is $7.26/pound~
Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-01-2016
$7.26 because 11.25 divided by 1.55=7.25806452 and this number rounded is 7.26
Answer Link

Otras preguntas

how are rat mice gerbils hamsters guinea pigs and chinchillas similar?​
How does a globe and a flashlight can be used to show why the sun appears to move through the sky.
Answer one question. Thanks
PLEASE PLEASE HELP! CHEM!
Haley is the head nurse at a hospital and must order supplies. If 1 4 of a package of bandages lasts 1 8 of the month, how many packages of bandages are needed
A nosotros _____ _____________ ir de excursión.
If you become the Chief Minister of the state, what are your plans for the development of the state?​
What is the default folder for text file
answer in standard form PLEASE.
Gabriel purchases a rug priced at $475. With sales tax, the total comes out to $513. What is the sales tax percentage?