MandiePandie
MandiePandie MandiePandie
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

how do ou find unit rates

Respuesta :

susxnn
susxnn susxnn
  • 13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link

Otras preguntas

Both the american revolution of 1776 and the French revolution of 1789 were partially caused by
32.5 of what number is 12.48?
a man walks 30 m to the west, then 5 to the east in 45 seconds
What is the difference between the smallest six digit whole number and the greatest 4 digit whole number
What does the term "compound" mean? two or more substances dispersed in one another but each retaining their own identity. two or more elements joined together
What caused a spike in the number of moose during the years 1990–1995?
What is 128 rounded to the nearest ten?
How does Ishmael Beah learn about the existence of the Sierra Leone Civil War? when refugees pour into his town when he is kidnapped after the attack on his
What does the crust float on
True or false? You would use the preterite tense to talk about the way somebody looked in the past.