jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

Based or the food web,correctly predict how changes in the number of a certain species affects the balance of the ecosystem. Choose each correct sentence.If th
What should a draft of a document-based essay include? Check all that apply. a thesis statement charts and graphs facts and examples quotations an outline
Please look at the picture and help. I need to find the square root of a problem. REWARDING BRAINLIEST!
What’s the answer to this question??
List three rights that are found in the English Bill of Rights that are found in the US bill of rights? help pls
What was the Harlem Renaissance? Inspired by the civil rights movement, it was a movement that focused on using art to influence political activism. It was a c
does anybody want to vc? A) Yes B) No C) Yes D) No
Define the system of the checks and balances. Why did the Founding Fathers design the system of Checks and Balances? Give examples of the how the system works i
Which hormone is released from the pituitary gland in females? A. LH B. estrogen C. FSH D. testosterone
At which healthcare facility is an inpatient surgical procedure most likely to occur? A. clinic B. convenient care clinic C. hospital D. group practice