dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

On May 31, the following data were accumulated to assist the accountant in preparing the adjusting entries for Oceanside Realty: a. Fees accrued but unbilled a
The primary means for transmitting messages between the brain and the rest of the body is the ______.
Completa el espacio en blanco con la mejor respuesta. No debes un coche si tienes menos de 16 años. subirse manejar seguir recto abrocharse el cinturón
The water depth in a pond is initially 48 inches and decreases at a rate of 0.5 inches per daythrough evaporation. Write a function that represents the depth of
what are holozioc organism​
BRAINLY AND 50 POINTS!!! Authors use words to provoke, to inspire and/or to calm. King does all of these in his letter. Which of these do you think his lette
Solve the equation. –9x + 1 = –x + 17
3 strategies that one can comply to ensure that you will not drop out of university
In the paper drive, 4 boys brought old papers to school as follows: Fred, 30 pounds; Albert, 40 pounds; Henry, 10 pounds; and Peter, 40 pounds. What was the ave
I will give you the brainiest answer (Score for Question 4: ___ of 4 points) 4. Compare the biomes of Denver and Kansas City, Kansas. Why are they different? A