RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

What owes the fraction 100/200 written as a decimal
When a garter snake consumes a mouse, what happens to the organic matter that made up the mouse's body?
what would be a symptom of an under producing lacrimal gland
Simplify the expression 8−(−2)/7−12 Enter your answer either as a whole number, or as a ratio, in simplest form.
Can I get help with this problem ,I have no idea what to do.
According to a surgery the top 10 employees in a major city in the Midwest, a worker spends an average of 413 minutes a day on the job. Suppose the standard dev
Can someone help me?
The Invaders that caused the most trouble for the Roman Empire in the 400s CE were most likely to have come from what area?a Persiab Greecec southern Italyd Ger
Find the area of the quadrilateral in the figure. A. 13.64 B. 22.25 C. 19.64 D. 15.25
1. Explain the change of state from solid dry ice to carbon dioxide gas. 2. The motion of the particles in dry ice and carbon dioxide gas. 3. Explain how the or