2009714
2009714
11-01-2024
Mathematics
contestada
9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?
Respuesta :
aepeabody
aepeabody
11-01-2024
Answer: $5
Step-by-step explanation:
11.25/9=1.25
1.25x4=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
a. Three of the cars in the race weighed less than 600 pounds. These cars made up 10% of all the cars. How many cars were there in the race?
State the domain and range of each relation. 10. {(4,5), (6,5), (3,5)} D= R= Function? yes OR NO
what does these equal 360,000÷100/ 360,000÷900
Briefly summarize the environmental problems facing South Asia. please i beg my brain is very smol
pls help me with my assignment ty
Which of the following has 5.1012 in written form? A. five and ten twelve ten-thousandths B. five and one thousandths twelve ten-thousandths C. five and one
1. Explain one of the changes that took place during the Industrial Revolution. 2. How did economic activity change during the Industrial Revolution? 3. How did
What type of phase change do slot canyons have?
What is the purpose of myths in Ancient Greece or ancient societies in general?
what is 1 1 /2 x / 4 1/4 A. 4 1/8 B. 4 3/4 C. 6 3 /8 D. 5 1/4