abbIlandarncer abbIlandarncer
  • 10-04-2017
  • Mathematics
contestada

Three of the choices are unit rates for the price of milk. which choice is not?$1.00 per 8 ounces$1.30 per pint$3.47 per gallon$2.80 per quart

Respuesta :

LettucetheGreat
LettucetheGreat LettucetheGreat
  • 10-04-2017
$1.00 per 8 ounces, since it isn't in the simplest form (which isn't a unit rate)
Answer Link

Otras preguntas

What force pulls all objects to the center of earth
A _______ is a line of rulers from the same family.​
Which of the following areas was not part of the Roman Empire?
A student estimated a mass to be 40 g. After carefully measuring, she found the actual mass to be 45 g. What is the percent of error? Help me plz
Papa John's sold 50 pizzas on Monday. Of the pizzas sold, 35 of them were delivered. What percent were delivered?
Why are biofuels derived from plants?
What is the domain of this function
please i need this for finals help me PLEASE
anyway i have to write characters to post this, ew take this
Why was the mosque so on close to the marketplace