lexikey2016 lexikey2016
  • 11-02-2017
  • Mathematics
contestada

Find the product.List the units 8 Ib*$3.50/Ib

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2017
$28.00 for 8ibs. METHOD: 8 times 3.50=28

Hope this helps!
Answer Link
wSpaceFacexx
wSpaceFacexx wSpaceFacexx
  • 12-02-2017
Oh easy all u have to do is multiply 8x3.50 to get what 8lb equals since $3.50 per lb so 8x3.50=28 so $28.00 for 8lb
Answer Link

Otras preguntas

The general equation for depreciation is given by y = A(1 – r)t, where y = current value, A = original cost, r = rate of depreciation, and t = time, in years.
When the House and Senate pass different versions of a bill the differences are resolved by a quizlet?
Who hides the bird in Trifles?
How much would you need to deposit in an account in order to have $3000 in five years assume the account earns 6% interest compounded monthly
people with poor lifestyle habits or known chronic diseases are strongly advised to have a medical screening before starting an exercise program true or false?
What is RR in heterozygous?
Why is it always important to anticipate and refute possible opposing views?
Own words article on china.
What does the diction used to describe the homes in West Egg versus East Egg suggest about the residents of each place?
Glen is asked to convert 21 feet to yards he knows that 3 feet = 1 yard his work is shown explain glens error and show how to use a rate to find the correct sol