OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

Which term identifies a type of nuclear reaction? A) transmutation B) neutralization C) deposition D) reduction
Who commanded the Eighth Army at El Alamein?
In "The White Umbrella," which best describes Mona? A. Unlike the narrator, she is curious to know all the details about their mother's job. B. She does not fee
Tribes such as the Algonquian, Cherokee, and Iroquois lived in the Eastern Woodlands. Where are these woodlands located? on the eastern slopes of the Rocky Moun
In which order is this sentence? In the middle of the road sat a quiet little toad. A. natural order B. inverted order
In "The White Umbrella," which best describes Mona? A. Unlike the narrator, she is curious to know all the details about their mother's job. B. She does not fee
If (1/4) of (4/3) is subtracted from 2, what is the resulting value?
Which of the following best summarizes the development of France’s relationship with the Continental army? a.France signed a formal alliance with the Continenta
How does an ion differ from an atom?
The distortion of external appearances is called ______. repertory symbolism expressionism realism