hawaiibusgirl
hawaiibusgirl hawaiibusgirl
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Asap! I’ll mark you brainlest
What does How much did each candy bar cost?





Add
Subtract
Divide
Multiply

Asap Ill mark you brainlest What does How much did each candy bar cost Add Subtract Divide Multiply class=

Respuesta :

yashiraj127
yashiraj127 yashiraj127
  • 11-03-2022

Answer:

One candy bar cost $4.02

Step-by-step explanation:

14.19 - 5.79 = 8.4 (total candy bar cost)

8.4 / 2 = 4.2 cost of one candy bar

Answer Link
nahom247
nahom247 nahom247
  • 11-03-2022

Answer:

4.2

Step-by-step explanation:

14.18-5.79 = 8.4

8.4/2 = 4.2

Answer Link

Otras preguntas

Daniel had a social studies quiz. He answered eighty-seven out of 100 exercises correctly. Choose the decimal that shows the part of the quiz that Daniel answer
⚠️PLZ HELP FAST⚠️⚠️40 POINTS!!!!⚠️Who was the main group of people investigated by the Spanish Inquisition? non-Catholics non-Protestants Catholic officials Mus
Tell me, Is universe created due to big bang???? Plz I want a bunch of para​
Four friends are diving in the lake to see who can go the furthest. Minnie went -7.3ft, Nina went -6.3ft, Adam went -8.4ft and Sherry went -8.14. Which friend d
what is the point of living?
help Where did the USS Maine explode
Find x X + 50 X + 10
2 C4H10 + 13 O2 → 8CO2 + 10 H2O Which one is the Limiting Reactant
I have an irregular object that I want to find the density of. I put it in a graduated cylinder and the water rises by 12 mL. I put the object on a scale and it
Describe four provision of the Treaty of Versailles