briannagirl4433 briannagirl4433
  • 11-02-2022
  • Business
contestada

Julie stops at the grocery store to purchase detergent. Tide is her favorite brand, but if another detergent is less expensive, she buys it. This is an example of _____.

Respuesta :

Marthadeliethelusma Marthadeliethelusma
  • 11-02-2022
It’s Brand preference
Answer Link

Otras preguntas

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes.PLZ HELP ME
write a whole number and a fraction greater than 1 to name the part filled. think: 1container =1
A difference between Martin Luther King Jr. and Malcolm X was that the former believed in
solve 34times17 using an area
Of the 206 bones in the human skeleton, 106 are in the hands and feet. What fraction of these bones is not in the hands and feet?
no. 7? pls helppppppppppp
what happens if dna is not duplicated during interphase
What structural feature of cells can allow molecules to flow directly from the inside of one cell to the inside of the next? (a) cilia (b) plasmids (c) plasmode
I need help a math problems. D+12=2
The formula for speed is s=d/t If a car travels 20km in half and hour, how fast is it travelling?