tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

all sets to which the number 3/2 belongs.1 rational numbers, real numbers2 integers, rational numbers, real numbers3 irrational numbers, real numbers4 natural n
The U.S. is an example of a competitive free market economy. A)True B)False
What was the original goal for Jamestown colony?
help pls pls pls pls pls pls
what is heavier ten tons of wool or ten tons of steel​
Explain the historical circumstances that led to the writing of the United Nations Declaration of Human Rights?
If there is one thing in this world you would like to change, what would it be and why?
John is a doctor who is scheduled to perform surgery on a patient. The hospital offers the ability to create a 3-D model of the part of the patient’s body that’
hi my name is TZ I am from Miami
PLZ HELP GIVING BRAINLIEST AND ALL POINTS!! What is true about map projections? A They show flat surfaces in a curved manner. B They all distort some part of