jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

Round the following numbers to the nearest tenth. A. 83.735 B. 82.55 C. 80.369 D. 79.64.
People have always tried to understand the same things that sociologists study today. true or false
A. Is straining cooked pasta from water a physical or chemical separation? B. Is using a fuel cell to separate water into hydrogen and oxygen a physical or chem
agreements and disagreements at the constitutional convention of 1787
The speed of an electromagnetic wave is a constant, 3.0 × 108 m/s. The wavelength of a wave is 0.3 meters. What is the frequency? 1.0 × 108 Hz 9.0 × 108
is there anyone who can.help.me with this
Dr. cardinale is interested in the effects of heredity and environment on intelligence. she compares the similarity of iq scores of identical twins to the simil
68÷1025 what is the answer
Which artist is infamous for cutting off part of his own ear?
PLEASE HELP PLEASE HELP