Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

According to the textbook, cosmopolitanism states that there is a "moral sphere" that transcends national or cultural boundaries, and hence that moral obligatio
using 3.14 for pi calculate the circumference and area for the circle below​
In economics natural resources not created by people are called
4 divide by 662 whole problem show
Which of the following is an example of literary non fiction?
means any contact between any part of the genitals of one person and the mouth or anus of another person; or the penetration of the genitals or the anus of anot
Why is it important and advantageous for the human body to maintain a stable internal body temperature when faced with environmental changes? ((What would happe
The compound A2O is 63.7% A (mystery element) and 36.3% oxygen. What is the identity of element A?
what is relate to the DNA structure
Which statement BEST describes the effects of drought, desertification, and erosion on the people who live in the Sahel on the edge of the Sahara Desert? A) The