micaylabro
micaylabro micaylabro
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Help anyone!? I need this done tonight and I need a math genius here

Help anyone I need this done tonight and I need a math genius here class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2017
The answer is very simple. If you have 8 ounces and in total they all cost $1.68, then all you have to do is divide.

If you want to isolate one particular grouping - in this case, 1 ounce, then 8 ÷ 1.68 = 0.21 per ounce.

Hope this helped you! :-D
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve .42x 75.3
What is the slope-intercept form equation of the line that passes through (5, 7) and (8, 22)?
What is the term that refers to freshwater that flows along the surface of the land? A. Precipitation B. Snowmelt C. Runoff D. Groundwater
What was the relationship between the Renaissance and the Reformation as forces for cultural change?
Rodrigo's fish bowl holds 7/8 gallon of water. It is now 1/2 full. How much water is in it now?
Plot. What narrative structure does the author use to tell the story? Traditional plot with some flashback.
what is the average of the integers from 25-41
The total amount of water dripping from a leaky faucet varies directly with time.if water drips at the rate of 5 ml /min how much water drips in 30 min
The Narrative of Sojourner Truth was written down by A. Isabella Baumfree. c. Olive Gilbert. B. Charles Ardinburgh. d. Robert Matthews (Matthias).
What is one situation where potential energy might be useful