oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

A study was done to see whether a smaller dose of flu vaccine could be used successfully. in this​ study, the usual amount of vaccine was injected into half the
What does elizabeth ask hooper to do in order for her to stay engaged to him?
Please explain if you can.
what constitutes only 16% of earth's volume but 32% of earth's mass
Ashley needs 4.6 yards of chain to hang some flower baskets. The chain is sold by the meter. She knows that 1 yard ~ 0.914 meter. How many meters does Ashley ne
before beginning a discussion; a group should agree on a set of definitions or beliefs to help avoid confusion. This set of definitions or beliefs is called: A.
what are the prime factors of 120
How did the land ordinances of 1785 and 1787 encourage?
What is the answers?
What is the first step when measuring out an acid?