Macaroniandcheeseyum
Macaroniandcheeseyum Macaroniandcheeseyum
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

Carpeting costs $7.99 a yard. If Jan buys 12.4 yards, how much will it cost her?

(Hint: Round it to two decimal places)

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 10-12-2021

Multiply cost per yard by total yards:

7.99 x 12.4 = 99.08

Answer: $99.08

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate б{n=1}⁸3n/2 .
When the ranks of cells that produce the various layers of tissues in a root can be traced all the way into the promeristem it is called:_________
Technician a checks the surface of the drum for scoring by running a fingernail across the surface. technician b replaces any drum that is scored. who is correc
Using the four(4) Rs, define human resources planning
The temperature of 21.6 g of a metal rises by 6.04 o c when the metal receives 60.0 j of heat. what is the identity of the metal?
Simplify each complex fraction. 1 + 2/x / 2 + 3 / 2x
Consider the market for new higher-end televisions. when income increases, the demand for new televisions ________. therefore new televisions are ________ goods
Some critics have objected to Sammy's comment in the last sentence of paragraph 2 about "girls' minds." Is this a sexist observation? Does the time frame of the
Write an equation of each line.slope =0 ; through (4,-2)
How can the discriminant be used to determine the number of solutions for a trinomial in standard form?