Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

How has the course of the war impacted Lincoln’s views
Sarah Jones is a communications assistant at Sustainable Living Inc., a nonprofit organization inLas Vegas. Which of the following can give her quick access to
A hat contains 7 scarves, two of which are blue. A bag contains 10 marbles, 3 of which are red. One scarf is randomly selected from the hat and one marble is ra
Which product is positive? ( 13 ( 31 ) ( 31 ) (3) ( 13 (1)
Find the difference quotient for f(x)=2x+1
Compare the impact of global trade networks on the labor market.
Read each statement. Decide if it describes the Sugar Act or the Stamp Act. 1. It placed a tax on molasses. 2. It taxed all official documents, newspapers, pam
(x+5)1/2=(5-2x)1/4 This equation has two different rational exponents, 1/2 and 1/4 . The inverse powers for these two rational exponents would be 2 and 4, respe
Write the decimal as fraction or mixed number. 0.19
what is the simplified expression