zacarajohnson
zacarajohnson zacarajohnson
  • 11-11-2021
  • History
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36

Respuesta :

TemperatureBig
TemperatureBig TemperatureBig
  • 11-11-2021

Answer:

the unit price for one fish is 2.14 dollars

With one dollars u can buy arounf 1/2 a fish

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An astronaut throws a basketball across the ship. The force pushes the astronaut backwards as well. Mr. Van Wey pushes down on the gym floor hard with his feet.
Find the value of x giving brainlest
√18843+√28383838484838
Why does a dog circle its bed before lying down? Write the steps you would take to explore this question using the scientific method.
Find the areaaa.. I know this is hella easy but I might be wrong ..
in plant cells, cytokenesis occurs when 1•spindle fibers are formed 2•the chromosome make exact copies of themselves 3•a new cell wall forms 4•osmotic pressure
Show What You Know change the following sentences into indirect speech 1. She said, “They were here.”
What is true about the word "communism"?
WILL MARK BRAINLIEST IF CORRECT Match each group with the type of ion it will form.
Help please describe patterns as quick as possible thank you and have a great day