flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

I'm very much stuck here​
Find f(4) if f(x) = 3x -1
Help meeeeeee please
I need help fast please
List the domain and range of the relation. {(4. – 2), (7,7), (0, - 2), (7.1) (4,2)}
What is 11÷165 as a decimal please answer
8/9 divided by 6, trying to understand how to solve this in steps?
four factors that may lead to an increase of learners abusing substance in schools​
Do chemical Reactions occur in the mouth?
The perimeter of a rectangular garden is 276 feet. If the width of the garden is 57 feet, what is its length?