sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

abdulhalimalt
abdulhalimalt abdulhalimalt
  • 10-11-2021

Answer:

it is 1.5

Step-by-step explanation:

if u do 4.50÷3 you will get 1.5 so the cost per jar is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

Common factors of 54, 24, 18
How does the senator assist with passing a law
Penicillin is an antibiotic that was discovered in 1928. Today, many species of bacteria have acquired resistance to penicillin. This adaptation occurred as the
52% of ______ days is 13 days.
With a DUI charge on a driver’s record ______________.
Which of the following blood type genotypes result in the same phenotype? a) I^A I^A and I^A I^B b) I^B I^B and I^B i c) I^B I^B and I^A I^B d)I^B i and ii i kn
To determine or not to provide public aid to parochial schools, local and federal courts use the "lemon test", which adheres to three standards including all of
Use berlin wall in a sentence
2x/a+b=c is solved for x in terms of a,b, and c then x=
Journalists who wrote about corruption in business and politics, hoping that their articles would lead to public awareness and reform, were nicknamed