4342061
4342061 4342061
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

Estimate the unit cost for 22 magazines that cost $107.00. Each magazine costs about?

Respuesta :

002694 002694
  • 10-11-2021

Answer:

107/22= 4.9

Step-by-step explanation:

divide total price by number of magazines

Answer Link

Otras preguntas

20) A school orders 26 packs of pencils. Each pack contains 12 boxes of 12 pencils. The pencils are to be shared equally among the 14 classes in the school. To
you think there is bias—intentional or not—in the excerpts? Explain your answer.
why is it important to study community engagement, solidarity, and citizenship? own explanation please help me​
identify independent variables treament and dependable variable measured outcome​
Can i have some help- don't do it for me just tell me what to write and how to answer it please.Do you think western settlers could have coexisted with tribes t
I need help NOW with my java script!! 1. What will the code below output to the console and why? const person = { age: 20, name: 'Ben' }; const peopleArray =
Write down three inequalities which together describe the shaded region. Pls help.
hello guys i need help plssssssssss
A quarter is tossed, then a letter from the word SNOWFLAKE is chosen. How many outcomes are possible?
what three factors determine if something is pollutant?