hung311009 hung311009
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

I need help, can someone help me

I need help can someone help me class=

Respuesta :

BasicallyAmazon
BasicallyAmazon BasicallyAmazon
  • 13-10-2021

Answer:

Yes, the price is proportionate. Every rose cost 3 dollars.

Step-by-step explanation:

1 rose * 3 dollars = 3

3 rose * 3 dollars = 9

6 rose * 3 dollars = 18

9 rose * 3 dollars = 27

12 rose * 3 dollars = 36

15 rose * 3 dollars = 45

Equation

R*3=P

OR

Number of roses* 3 dollars per rose = Prices (Dollars)

Answer Link

Otras preguntas

PLZZZZZZZ NEED HELP!!!!!!!
And helping me if so thank you
Why were young, light skin, female virgins the most frequently bought slaves? ___________________
Beside 8 and 1 name another factor of 8
As time, t, passes, the concentration of organisms in a seawater sample is modeled by the function: C(t)=0.80(1.2)^t Which of the following statements is supp
A manager invests $20,000 in equipment that would help the company reduce it's per unit costs from $15 to $12. He expects the equipment to be in use for the nex
whats 33.335 rounded to the nearest tenth
What are kennings in Grendel
GEOMERTY EXTRA POINTS Which choice shows a true conditional, with the hypothesis and conclusion identified correctly? Select one: a. Yesterday was Saturday if t
Quiz: sensation and perception select the best answer to each question. our perception of the brightness of a color is affected mainly by: the amplitude of ligh