aaniyah80
aaniyah80 aaniyah80
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 16 markers cost $3.52. How much does each marker cost?

Respuesta :

Sashakay
Sashakay Sashakay
  • 12-10-2021

Answer:

To find one marker

$3.52 / 16

=0.22 cents

Answer Link
trinityy30
trinityy30 trinityy30
  • 12-10-2021
Each marker cost 0.22 :

3.52 ÷ 16 = 0.22
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this question
This table models continuous function f. x f(x) -2 0 -1 -8 0 -6 1 0 2 3 0 If function fis a cubic polynomial, which statement most accurately describes the func
Given that h(x) = x+8 and g(x)=√x-3, find (g+h)(3), if it exists.
Oneway streets have identifying features including WRONG WAY signs posted at one end, vehicles all pointing in one direction, and
what is the value of acceleration due to gravity at the pole, equator and the centre of the earth​
write the two next term:1;3;6;10​
What was Ptahhotep’s purpose in writing this passage?
12. Engineering Engineers are building semi-elliptical bridges across two rivers The larger river is 4 times as wide as the smaller river and must accommodate b
El bote de Fran avanza a velo- cidad de crucero de 20 mi/h en aguas quietas. Si recorre la misma distancia en 3 horas a contracorriente que la que recorrería en
He will contemplate each piece of art in the museum. What’s another word for contemplate? A challenge B ponder C condemn D replicate