dallascoats70 dallascoats70
  • 11-10-2021
  • Mathematics
contestada

Dante it by 15 pounds of metal for $36 which purchase would have the same cost per pound is Dante purchase

Respuesta :

ashfordiesha ashfordiesha
  • 11-10-2021
36 dollars worth of metal
Answer Link

Otras preguntas

What is the coefficient in the expression ​ x/3+7 ​ ? Enter your answer in the box.
What was one of the causes of the American Revolution
Lily’s grandmother gave her 15 china dolls . If lily gives one third of them to her sister Nina how many dolls will Nina have?
What is the value of the expression 7^−3 A. 1/343 B.−21 C.343 D.1/343
in a conversation with a co-worker you're not sure what she said about the Clearwater building site book repeating what you think she said in your own words you
PLEASE HELP QUICK!! !!50 POINTS!! 1. Refer to the equation y = 1/3 x + 2 (a)Create a table of x, y values for 4 ordered pairs. Tip: choose an x, then find y fou
(1) Drivers must remain alert at all times, scanning the roadway for potential changes and dangers. (2) Many activities distract drivers, such as eating, drinki
Algebra 1, word problem.If a medium pizza costs $5 and a large pizza is $8, write an equation in standard form that models the possible combinations if you have
Can anyone fill in the blanks for the potential and kentic energy? Also, is this showing energy transformation? Thank you so much!
After WW1 the Ottoman Empire became longer and grew stronger for many years. True or false