makennaramsey70 makennaramsey70
  • 12-09-2021
  • Mathematics
contestada

I make $4 per hour as a waiter, plus tips. This week, after
earning $196 in tips, I made a total of $332. How many
hours did I work this week?

Respuesta :

Atschantz1224
Atschantz1224 Atschantz1224
  • 12-09-2021

34 hours

$332-$196= $136

136÷4=34 hrs

34×$4= $136

Answer Link

Otras preguntas

Tracee buys a shirt for $15 and a pair of Jeans for $32.50. If the sales tax is 8% what is the total price Tracee pays for the items?
How to delete a comment in brainly?​
Find the unit rate for 344 miles in 11 hours.
1. P(x) = 2x^3 + 13x^2 + 17x – 12 can someone answer #1? it’s algebra 2
#3 What is Macbeth’s concern regarding Banquo? What is his complaint about being king? What does he plan to do?
What is a stimulus and response scenario that your body performs to maintain homeostasis?
Did John O'Sullivan believe the Mexican American war was justified?
Choose all the answers that apply. The ionosphere is used to send radio waves blocks harmful x-rays is warmed by the ozonosphere includes all the layers after
What physical feature is found in Northern Africa,middle Asia,middle Australia,and southwest United States?
Calculate the area of the triangle. Giving brainliest if you get it right