avrienelms8
avrienelms8
11-09-2021
Mathematics
contestada
grapes are on sale for $2.36 per pound​
Respuesta :
Emorix
Emorix
11-09-2021
2.36 * 0.75 = $1.77
2.36 * 1.25 = $2.95
2.36 * 2 = $4.72
2.36 * 2.5 = $5.90
Hope this helped!!:))
(Brainliest?)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
A basic observation of a star is how bright it appears. This brightness is known as the star's A. luminosity. B. absolute magnitude. C. absent magnitude. D.
how was slavery a part of ancient persia civilization
what has 2 fewer sides than a heptagon
Round 16.748 to the hu dreths and ones place
What is 5.928301 to 2 decimal places?
A substance that enters Earth's cycles and does harm to living things is A. a pollutant. B. freshwater. C. hydrogen. D. oxygen.
what do you call the belief that the natural world is filled with spirits
As the Cold War came to a close, _____ emerged as the only superpower.
WHAT Is the rate and unit rate of $7.96 for 5 Pounds
how the Crusades and the Renaissance influence exploration of the world?