ae102067 ae102067
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Help thanks and please​

Help thanks and please class=

Respuesta :

foyatarega foyatarega
  • 10-09-2021

Answer: Unit price : 0.992 if rounded to tenth 1

Step-by-step explanation: divide cost by pounds

Answer Link

Otras preguntas

What is the simplest form for 21/18
Cellular processes are carried out by many different types of molecules, mostly proteins. The function of each protein molecule depends on its shape which, in t
What is the constant proportionality between x and y? Enter your answer as a decimal. X. Y 2. 1.25 4. 2.5 6. 3.75 10. 6.25
what do samuel f.b morse alexander graham bell and guglielmo marconi have in common
Four students spent $12 on school lunch , At this rate , Find The Amount 10 students would spend on the same school lunch ?
Which Axis country refused western help? Japan Soviet Union Germany
A summary of the “year without a summer” of 1816? What was it? How this related to plate tectonics? How did it affect human Society?
what percent of 13.6 is 34?
why did proponents of the torture memo believe that waterboarding was an acceptable interrogation technique
Which choice describes a question that could be answered by moving the decimal point 3 places to the right? A. multiplying 31.04 by 100 B. multiplying 31.04 b