001414301 001414301
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

A jar of honey is $2.40. How much do 4 jars of honey cost

Respuesta :

buddhahavefun0
buddhahavefun0 buddhahavefun0
  • 10-08-2021

Answer:

It would cost you 9.6 dollar .

I hope it is helpful mark me as brainlest and follow me for more good answer plz♥️♥️

Answer Link
DarkGamingYT
DarkGamingYT DarkGamingYT
  • 10-08-2021
$2.40 x 4: $9.60

Proof:
Ver imagen DarkGamingYT
Answer Link

Otras preguntas

What is the square root of 1/3 as simplifying radicals?
Find the ratio a:b, if it is given that ... 5a−3b=7b
"Erik Erikson believed that people who experience isolation and stagnation in earlier adulthood are more likely to experience _____ in later adulthood."
On May 23, Stoltz Realty Inc. issued for cash 80,000 shares of no-par common stock (with a stated value of $3) at $12. On July 6, Stoltz Realty Inc. issued at p
What is the mode of 36,24,17,36 and 54
Crossing over can BENEFIT eukaryotic organisms by which of the following?
Match each reason for migration with the correct category
A force of 6.0 N gives a 2.0 kg block an acceleration of 3.0 m/s2 to the right The force of friction acting on the block is __N.
What is it called when the world is seen as a single, interconnected society?
Capoeira is thought to be rooted in an Angolan ritual in which boys show off their fighting skills to win the favor of the girl. This Angolan ritual is called__