Seudónimo Seudónimo
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

sketch boards cost $5.25. How many could you buy if you had $26.00

Respuesta :

dtbandzzz dtbandzzz
  • 12-12-2016
You can buy 4. 

You have to divide $26.00 by 5.25

Answer Link

Otras preguntas

Divide 33 photos into two groups so the ratio is 4to7
a video store charges a one time membership fee of $12.00 plus $1.50 per video rental. How many videos can sarah rent if she spends $21?
What is the simple future tense of they sleep
What do I put in the boxes
you drive 8 miles from your house to your friends house. your house is at an elevation of 240 feet. your friend's house is at an elevation of 680 feet. what is
Gap sells jeans that cost $21.00 for a selling price of $29.95. The percent of markup based on cost is:
Can someone please tell me the inequality to the question, Sam earned $450 during winter vacation. He needs to save $180 for a camping trip over spring break. H
Calculate the rate constant for the first-order decay of 24na (t1/2 = 14.7 h).
a –2 /9 = 2/3 solve using any method ?
Help please asap please!!!!