keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Aaron is 1 year younger then Laura. The sum of their ages is 23 years. How old is each of them
Which was a precedent set by George Washington in his first term as president? A. He appointed a cabinet of advisers. B. He created the first political party
The process of governing and making rules to live by is called: civics economics politics
Which step should be completed first to solve the equation ? A. Add 14 to both sides. B. Divide both sides by 3. C. Divide both sides by −3. D. Subtract
A cup of cereal can contain 480 milligrams of salt, which is 20% of the recommended daily amount. What is the recommended daily amount of salt?
what is the cost of 2.15 pounds of cheese priced at $7.99 a pound
Lichens help with soil formation because they
i just really ned help on these!
Multiply. Express the product in simplest form. 2 /10 x 20 = n A.40 B.20 C.4 D 1/100
Carlos is five years older than twice his sister's age. Carlos is 13. Which equation and solution correctly identifies his sister's age?