jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

The gcf of two numbers is 850.neither number is divisible by the other. What is the smallest that these two numbers could be?
Choose the verb that best agrees with the subject. Bananas (grow/grows) best in warm, moist climates. a. grow b. grows
how does the electron structure of atoms change when they form chemical bonds
what is 3/5 of 150 show your work please
Lightning heats the surrounding air to A. 300°C. B. 3,000°C. C. 300,000°C. D. 30,000°C
Which is bigger 3.09 or 3.18?
What mineral particle is the smallest in size? A. Sand B. Clay C. Silt D. Loam
What were the eastern, western and northern boundaries of the Egyptian settlement?
Which set of structures makes up the brain stem? midbrain, pons, and medulla pons, cerebellum, and medulla midbrain, cerebrum, and cerebellum
If you met a veteran what kind of question you can ask them. What kind of conversation you can have with them. How you appreciate what they did for us.