cece947 cece947
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Alan bought 16 cupcakes for
his class. Each cupcake costs
$1.49. How much did he
spend on cupcakes?

Help

Respuesta :

parisamyah parisamyah
  • 12-05-2021
the answer is $23.84. 16 x 1.49 = 23.84
Answer Link

Otras preguntas

Consider the expression -4b + 8c + 12 - 8b - 2c + 6. Part AFactor the simplified expression using the GCF.
1)I cook food in the morning to help my mother. 2)Farmers grow food for other people. She helped me in the exam. 3) They were playing hockey in school. 4)He w
In the 1800s, mass production led to
What is the value of x (Khan Academy question)
In the 1800s, mass production led to
Can anyone help me answer this
If 3, 9, 10, x are in proportion find the value of x.​
A sample of oxygen gas at a pressure of 1.19 atm and a temperature of 24.4 °C, occupies a volume of 18.7 liters. If the gas is allowed to expand at constant tem
Chiến lược xuyên quốc gia sẽ có ý nghĩa nhất đối với công ty kinh doanh quốc tế lựa chọn khi: A. Công ty muốn giảm áp lực về chi phí và tiêu chuẩn hóa sản phẩm
pls answer i will mark brainliest