Kadencemoore09
Kadencemoore09 Kadencemoore09
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better value? 3 sandwiches for $15.00 or 4 sandwiches for $21.00? PLEASE EXPLAIN DO NOT PUT ANY LINKS

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-05-2021

Answer:

3 for 15

cheaper

all you have to do is divide the number of sandwiches by the money.

(i answered again because its a waste of points)

Answer Link

Otras preguntas

French sent explorers to North America in the early 1500s to
If if it takes 41.72 Joules to heat a piece of gold weighing 18.69 g from 10°C two 27°C what is the specific heat
A PROTEIN IS COMPOSED OF MONOMERS TERMED ____________.
Why slavery developed in the American colonies?
two forms to write 119,000,003
How did the Constitution created during the Revolutionary war attempt to limit the power of government and protect the rights of citizens?
Who caused the 9/11 plane crash
23/138 as a unit fraction
Which answer best summarizes the benefit of slaves to a typical colonial family? After initial costs, families could profit from a lifetime of free labor. A c
For which action did the Magna Carta require the monarch to obtain legislative approval?