angel11164 angel11164
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of sweatshirts costs $18.09. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

butterfly711 butterfly711
  • 10-05-2021

Answer:

9.04

Step-by-step explanation:

18.09÷2=9.045

Rounded to the nearest cent 9.04

Answer Link

Otras preguntas

What is the capital of España?
what are the units represent work
A 200 kg object is going 4m/s. Find its kinetic energy
Why did the Spanish and Portuguese launch voyages of exploration? A. They were looking for territory where people could settle. B. They wanted to study the gove
What are some reasons why people came to New York in the early 1700s
solve 1/4-2/3y=3/4-1/3y
Elvis Presley recorded a sad Christmas song in the fifties of what color?
If there are 560 calories in 8 ounces of meat, how many calories are in 3 ounces of meat?
Explain why people with poorly controlled diabetes are at risk for amputation.
The low tempature for five days was -5 -7 -2 and -3 what was the average low tempature for those days