bcstroud bcstroud
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 3 1/2 gallons cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2021

Answer:

$32.20

Step-by-step explanation:

3 pounds are $27.60 and 1/2 a pound is half of $9.20.

So 3.5 gallons would be $32.20

Hope this helps!

Answer Link
Tankyyyyy Tankyyyyy
  • 10-05-2021
32.20, 9.20x3 1/2....hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

20 points! Express the number in scientific notation. 487,000,000,000 A) 4.87 × 10^11 B) 4.87 × 10^-11 C) 48.7 × 10^10 D) 48.7 × 10^-10 I th
20 points! Express the number in scientific notation. 487,000,000,000 A) 4.87 × 10^11 B) 4.87 × 10^-11 C) 48.7 × 10^10 D) 48.7 × 10^-10 I th
what is the difference of a number q and 8
84/12=n what does n equal? Explain or show work
84/12=n what does n equal? Explain or show work
Believing that truth is what works for actual real people, Harvard psychologist William James developed the philosophy of A.Social progressivism B.pragmatism C.
in areas where physical geography made farming more difficult for british colonists what else do you think they might have done for a living
the letter of application is intended to
why do you think jefferson went to such lengths to emphasize this distinction
Why did several american indian tribes support the british during the american revolution?