keishellwilson7 keishellwilson7
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

250 grams of flour cost $ 17 .00 . how muchnwill 3 bags each holding 1.5kg of flour cost​

Respuesta :

mokoenathabiso586
mokoenathabiso586 mokoenathabiso586
  • 10-05-2021

Answer:

$51.00

Step-by-step explanation:

One bag price multiply it number of price bag wanted $17.00 × 3 =$51.00

Answer Link

Otras preguntas

1/2 + 4 5/8 please help
A science student observes that a dissolvable antacid tablet acts faster in relieving stomach pain when taken with warm water than when taken with water at room
5(6t-3)=5t+35find the value of t​
How did the Federal government help/did not help in the change for African - Americans
Ang mamamayang pilipino na naging mamamayan ng ibang bansa ay maaaring maging mamamayang muli ng pilipinas batay sa republic act____
Given that line AD is the angle bisector of
help with num 11 please. thank you.​
Find the roots of the quadratic equation 3x^2 - 6x + 2 = 0 using the quadratic formula.
A gas cylinder contains argon atoms (m = 40.0 u). The temperature is increased from 293 K (20◦C) to 373 K (100◦C).(a) What is the change in the average kinetic
Henry is an economist and wants to understand the relationship between inflation and consumer spending habits