buvucvin buvucvin
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

c) If Sam only has $25. how much fuel can be bought for $1.40/L?

Respuesta :

Fastrace18
Fastrace18 Fastrace18
  • 10-05-2021

Answer:

17.86 liters of fuels

Step-by-step explanation:

25 / 1.40 = 17.86

Or 17 if you cannot buy for less than $1.40

Answer Link
asmreatinggirls asmreatinggirls
  • 10-05-2021
17.85

explanation:
25 ÷1.40= 17.85714285714286
Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of missing angles
Identify the type of kinship system in each case. In the type of kinship system, an ego refers to maternal and paternal siblings by the same names. They also re
Give a summary about the book, Simple Justice. Use topic, point of view, vital facts, and dates.7-10 sentences
is between and Ontional wading 3 The fraction 16 4 Write down all the possible values of n.
Work out the overall mean for both classes. Calculator is allowed.
explain why income level appears to be more important than race or ethnicity when it comes to crime trends?
What do you think was the biggest technological achievement/innovation of the Ancestral Pueblo?
At Acme Supermarket there are 12 full-time employees; 10 of them earn $12 per hour each, and the assistant manager and manager make $18 and $20 per hour respect
please help with part a & b
pleas helppp i need this i will give brainly crown