usmanzakhel64
usmanzakhel64
12-04-2021
Mathematics
contestada
$12 for 5 boxes of cereal (unit rate)
Respuesta :
z0mba
z0mba
12-04-2021
Answer: $2.40
Step-by-step explanation: 12/5 = 2.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
An administrator has discovered that several critical parts of active directory have been deleted. what boot mode can be used to perform restoration?
James says that since -5 is farther from zero on a number line than -4 is, then -5 > -4. Use complete sentences to explain the error in James’ thinking.
How does the rural setting affect what can and does happen in this story? The schoolhouse is one room. All children grades 1 through 8 study together. All child
How might Aristotle address Plato’s concerns
Solve step - by - step. 5b-1>=-11 Plz help!
The scientific method proves things to be absolutely true. a) true b) false
How to close a wine bottle without a cork?
The person who receives financial protection from a life insurance plan is called a: AInsured BBeneficiary CGiver DPayer
A memebership is $25 per month and personal training are $30 at another place membership is $65 per month and personal trading is $20 each in one month how many
whats the multiples of 10