GermanShepardLuv
GermanShepardLuv GermanShepardLuv
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

PLz help me thx!!! jenny bought gas for her car gas costs $2.55 per gallon jenny bought 13.8 gallons. What was the total cost for her gas????

Respuesta :

colerstone
colerstone colerstone
  • 12-04-2021

Answer:

35.19

Step-by-step explanation:

2.55=1 gallon

2.55*13.8=35.19

Answer Link
orabellagreenland
orabellagreenland orabellagreenland
  • 12-04-2021

Answer:

35.19

Step-by-step explanation:

i hope it is going to help you.

Ver imagen orabellagreenland
Answer Link

Otras preguntas

What are two ways volcanoes can form near converging plate boundaries?
Which of the following is NOT a part of the setting? A. TimeB. LocationC. MoodD. Sequence
What structure is common to all five kingdoms of living organisms?A. DNAB. NucleusC. Cell WallD. MitochondriaI know it is not C-Cell Wall.
Calculate the discriminant.x2 – 2x + 4 = 0      20      12    –12      0
(3x + 2) (2x - 5) = ax² + kx + n . What is the value of a - n + k ?
Why did the vinegar erupt when I put the baking soda ?
Please Help I Have a project due this week and I need help   !!!!!!!!!!!!!!!!!What was the Mayans surplus(large quantities)of food used for?
State the law of universal gravitation, and use examples to explain how changes in mass and changes in distance affect gravitational force.
when andrew johnson was in the office were there any wars going on? if so,wich one?
the positive and negative of Greece geography