marie12962 marie12962
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

24 pencils cost $1.20, how much will one pencil cost?

4.5 pound of apples costs $22.50. What is the unit price?

Respuesta :

fnej
fnej fnej
  • 10-04-2021

Answer:

1) $0.05

2) $5.00

Step-by-step explanation:

1)

1.2/24 = 0.05

2)

22.5/4.5 = 5

Answer Link

Otras preguntas

a) Mr. Bholan is HA. (a/an/the/nothing)​
Solving inequalities and graph it's solution
Identify what type of reaction is taking place: CH3CH3 + Br2 -> CH3Br + HBr A. Addition B. Fermentation C. Substitution D. Elimination
how do elasticity ang flexibility differ?​
briefly explain what EMF of a cell cell is​
simplify please to the end
micro- organisms have adapted to in _ _ _ it every corner of the world
Help me please………………
What do you want to achieve during high school? What are your main goals and your hopes?
pls solve fast pls help​