yeonicole60
yeonicole60 yeonicole60
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

Gina bought a thumbdrive and 12 writting pads for $13y . Each writting pad cost$2 Find the cost of the thumbdrive​

Respuesta :

josephntsamai06
josephntsamai06 josephntsamai06
  • 10-04-2021

Answer:

its 24 since each one cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

can anyone help me with this problem ?
2014 numbers are placed along the circumference of a circle. When any 5 successive numbers are added, the total is always 40. What are these 2014 numbers? Find
What do all viruses need to reproduce?
What is 12. 6 more than twice m algebraic expression
Identify 1 similarity and 1 difference between folding and warping.
What does U = Please help
4 times what number equals 204
what times itself equals 30
Can some one help me Please help
What two things must you know to find the momentum of an object? :( anyone?