896308 896308
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost

Respuesta :

27hlj00
27hlj00 27hlj00
  • 12-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6 divided by 8

Answer Link
hdhshshshshps hdhshshshshps
  • 12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link

Otras preguntas

What is the atomic number for neon?
What is a dramatic foil?
Which representation of the observed data is best to show quantities instead of trends?
Molds might be used for what type of evidence?
Which describes a satirical tone?
Which has the smallest area? a rectangle that is 0.5 cm by 5 cm, or a square that is 0.5 cm by 0.5 cm.?
Express 0.0000000734 in scientific notation.
What is the pH range of highly acidic substances?
on another training ride jana bikes 15 miles in 50 minutes explain how you could find the number of miles she bikes in 1 hour explain please
What is simplest form?