rivesjenny29
rivesjenny29 rivesjenny29
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

ngl this so hard man i don't understand it

ngl this so hard man i dont understand it class=

Respuesta :

swagmaster3408
swagmaster3408 swagmaster3408
  • 12-03-2021

Answer:

You add $2.50 for every box.

Step-by-step explanation:

So the first one would be $2.50, and then you add another $2.50 and you would get $5.00, which is the next answer. You do this all the way up to 7.

Answer Link

Otras preguntas

what are the end products of fat digestion
a man invested a total of $3,000 in two investments. he made a profit of 3% on the first investment and 4% on the second investment. if his total profit was $10
why food coming from stomach is to be made alkaline?
Where is the oldest peice of money?
What groups were threatened by john knox's ideas?
Density is calculated by dividing the mass of an object by its volume. Please select the best answer from the choices providedTrue or false
Why did the east German party cease to exist by the end of 1989?
Hydrangea plant's petals change to which colour on the addition of acids?
Micah has been following stock ratings. He is keeping his eye on Sam's Pork Bellies, and the pattern can be modeled by a sine function. He has found it to ha
CONSIDER A TRAIN WHICH CAN ACCELERATION OF 20CM/SEC AND SLOW DOWN WITH ACCELERATION OF 100 CM/SEC FIND THE MINIMUM TIME FOR TRAIN TO TRAVEL BETWEEN THE STATIONS